How-To Nie widać Synology w otoczeniu sieciowym - rozwiązanie problemu ?

Dyskusja w 'Konfiguracja - Instrukcje "How To"' rozpoczęta przez użytkownika simonto, 1 Wrzesień 2018.

Ładowanie...
  1. simonto

simonto Nowy użytkownik Noobie

Miejscowość:
    Osielsko
    Local Time:
    17:41
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS1513+ & DS1515+ oraz DX513+ x2
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Witam,

Od dłuższego czasu w moim systemie nie widziałem serwerów SYNOLOGY w otoczeniu sieciowym. Problem powstał po jednej z aktualizacji Windows 10 i nie mogłem znaleźć rozwiązania. Po długim poszukiwaniu okazało się, ze problemem jest to, że Windows 10 od pewnego czasy nie wspiera protokołu SAMBA w wersji 1 i domyślnie wyłącza wszelkie usługi wyszukiwania po SMB v1. Aby problem obejść, należy w SYNOLOGY włączyć protokół SAMBA (minimalny w wersji 1, maksymalny w wersji 3), oraz w systemie windows włączyć usługi:

"Jednakże jeśli wciąż musisz używać sieci Eksploratora w środowiskach domowych grup roboczych i grup roboczych dla małych przedsiębiorstw w celu zlokalizowania komputerów z systemem Windows, możesz wykonać następujące czynności na komputerach z systemem Windows, które nie korzystają już z protokołu SMBv1:

1. Uruchom usługi „Host dostawcy odnajdowania funkcji” i „Publikacja zasobów odnajdowania funkcji”, a następnie ustaw je na wartość Automatyczny (opóźnione uruchomienie).
    2. Po otwarciu sieci Eksploratora włącz wykrywanie sieci po wyświetleniu monitu."
    Cytat pochodzi z suportu Windows spod tego adresu:
    https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4034314/smbv1-is-not-installed-by-default-in-windows

U mnie działa. Proszę próbować na waszych systemach !

Simonto

2. wujo

wujo Nowy użytkownik Noobie

Miejscowość:
    Lublin
    Local Time:
    15:41
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS214play
    Ethernet:
    100 Mbps
    null 100 Mbps
    Niestety, u mnie nie zadziałało. W otoczeniu sieciowym widać tylko mój komputer, mapowane dyski prawie ok.
    Pisze prawie, bo po restarcie są przekreślone na czerwono, ale po kliknięciu są widoczne zasoby :-(
    Pozdrawiam