Nas z odzysku :)

Dyskusja w 'Pokaż swojego NAS'a' rozpoczęta przez użytkownika prourug, 14 Październik 2017.

Ładowanie...
  1. prourug

prourug Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    03:31
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    100 Mbps
    null 100 Mbps
    Sprzęt wykorzystany na zbudowanie tego urządzenia miał trafić na utylizację bo na olx nikt nie chciał go kupić.
    Dawcą podzespołów jest Compaq 6720s.

Laptop wyposażony w : 2 Gb Ramu, procesor Celerom M530, oraz obecnie dysk 320 Gb.
    Laptop został rozebrany całkowicie - pozyskałem z niego płytę główną wraz z dyskiem, pamięcią, procesorem oraz chłodzeniem.
    Podzespoły zostały zamontowane w garderobie w szafie :)

Całość na chwilę obecną pełni rolę : pobierania filmów oraz udostępniania ich za pomocą Plex (oczywiście bez transkodowania) na telewizory i urządzenia multimedialne zgromadzone w domu.
    Spisuje się obecnie świetnie. Xpenology w wersji XPEnoboot_DS3615xs_5.1-5055.1 ruszył za pierwszym razem, bez zbędnego marudzenia. Wszystko zostało wykryte, dyski usb działają, dysk SATA usypia podczas nic nie robienia. Jedyny kłopot mam z hibernacją całego urządzenia. Zużycia prądu nie sprawdzałem - jednak ten Celeron ma TDP 30W - a przy normalnej pracy obciążenie wygląda tak

co utwierdza mnie w przekonaniu iż nie pobiera to za dużo prądu.
    W planach jest zmiana na dysk 1 TB - oczywiście to sprzęt gdzie RAID nie wchodzi w grę, jednak jeśli macie takie stare laptopy który mają pójść w zapomnienie to polecam spróbować dać im nowe życie.

• Lubię to! Lubię to! x 1
  2. Fixer

Fixer Systems Admin... Q's Expert

Miejscowość:
    TG
    Local Time:
    02:31
    Oceny:
    +6 / 0 / -0
    Followers:
    2
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS1515+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Super inicjatywa - wspieram...
    zapodaj linki do materiałów jak zainstalować Xpenology - na pewno się to przyda tutaj nie raz

3. prourug

prourug Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    03:31
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    100 Mbps
    null 100 Mbps
    Robiłem zgodnie z tym poradnikiem

Samo rozbieranie laptopa to metoda prób i błędów aczkolwiek za wiele nie ryzykowałem :)