Kopia zapasowa na innym dysku NAS

Dyskusja w 'Kopia Zapasowa/Odzyskiwanie' rozpoczęta przez użytkownika artech, 6 Wrzesień 2012.

Ładowanie...
  1. artech

artech Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    09:52
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS112
    Witam

Proszę o podpowiedź czy na dysku Synology można ustawić robienie automatycznej kopii zapasowej na innym dysku sieciowym.
    Idea jest taka, że komputery w sieci lokalnej robią w ciągu dnia backup na Synology, a w nocy robiłaby się automatyczna kopia zapasowa danych na innym dysku sieciowym w odległej lokalizacji (sieci połączone przez VPNa).

Pozdrawiam
    Artech

2. mikhnal

mikhnal Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Oczywiście, że jest to możliwe. Kwestia odpowiednich ustawień.

3. artech

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS112
    Proszę zatem o podpowiedź jak to zrobić.
    Serwer w lokalizacji zdalnej to prosty dysk sieciowy, mój Synology łączy się z tamtą siecią przez VPN, zamontowałem folder zdalny poprzez FileSatation, ale żadna z opcji Kopii zapasowej nie daje możliwości zrobienia backupu folderów zapisanych na Synology na tym folderze. Zapewne jest inna opcja, więc proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam
    Artech

4. mikhnal

mikhnal Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Serwer w lokalizacji zdalnej musi mieć możliwość robienia na nim kopii przez rsync. Bez tego nie zadziała Kopia zapasowa z Synka.

5. artech

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS112
    Hmm, szkoda, teoretycznie wydaje się że powinno to być możliwe, folder z dysku zdalnego (WD World Book II) jest widoczny w File Station i ręcznie można kopiować pliki, wystarczyło by ustawić jakiś automat który np. raz na tydzień robił by automatycznie kopię nadpisując to co było w folderze.
    Jakie inne serwery poza Synology obsługują rsync?

6. luk_asz

luk_asz Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    RS815+
    Hej,
    Pytanie do kontynuacji tematu jak wyżej. Czy nie ma opcji żeby zrobić backup z synka na nas bez rsyc? Mam zalegające planetę 7201. I mam tylko współdzielenie smb FTP lub NFS. Ktoś cos?